СПОРТЕН КАЛЕНДАР - ВСИЧКИ ДИСЦИПЛИНИ - 2018 г.


ДАТАПРОЯВАДИСЦИПЛИНАВЪЗРАСТОВА ГРУПАМЯСТООРГАНИЗАТОРНАРЕДБАРЕЗУЛТАТИ
МАРТ
31.март -
1.април
Петрич KIDS DH планинско колоездене
МТБ-DHI
всички възрастови групи до 18 г. Петрич VIVO
АПРИЛ
14 Купа "Пазарджик" шосе
всички възрастови групи Пазарджик КК "Печенеги"
19 - 22 Обиколка на Мерсин шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Мерсин
(Турция)
21 - 22 Купа "Бургас" шосе
момчета
юноши младша
юноши старша
Бургас КК "Черноморец"
22 Великденски маратон планинско колоездене
НСМ
всички възрастови групи Стара Загора КК "Зарата"
28 - 29 Купа "Коста Паришев" шосе
момчета младша
момчета старша
Свиленград КК "Свиленград - 1924"
28 - 29 Купа "Свиленград" шосе
момчета младша
момчета старша
Свиленград КК "Свиленград - 1924"
28 - 29 Пробег Баня Лука-Белград шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Баня Лука - Белград
(Сърбия)
29.април -
2.май
Купа на Президента шосе
юноши младша
юноши старша
0
(Полша)
МАЙ
1 Купа "Милко Димов - Илия Кръстев" шосе
всички възрастови групи Сливен КК "Сините камъни"
5 - 6 Осогово Ендуро планинско колоездене
МТБ - END
всички възрастови групи Кюстендил Free Riders United
5 - 6 Купа "Долчини" шосе
всички възрастови групи София Долчини
7 - 11 Мемориал "Димитър Янков" шосе
юноши старша Слънчев Бряг "Съни Бийч Холдинг" АД, БКС
12 Купа "Драг" шосе
всички възрастови групи Божурище КК "Драг"
12 - 13 Петрич DH UCI C2 планинско колоездене
МТБ - DHI
всички възрастови групи Петрич VIVO
13 Купа "Изкачване на Витоша" шосе
всички възрастови групи Божурище КК "Драг"
19 - 20 Обиколка на Албания шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
0
(Албания)
26 Купа "Долчини - 2" шосе
юноша старша
мъже елит
Сапарева Баня Долчини
27 Купа "Долчини - 3" шосе
всички възрастови групи Дупница Долчини
31 Купа "Тракийски Князе" шосе
момчета
юноши младша
юноши старша
Казанлък КК "Лястовица 1905"
ЮНИ
1 Купа "Царево" шосе
всички възрастови групи Царево КК "Вело Царево"
2 - 3 ДЛОШ, ХСМ планинско колоездене
МТБ - ХСМ
всички възрастови групи Казанлък БКС
2 Турнир за деца планинско колоездене
МТБ-ХСО
деца до 16 г. Стара Загора КК "Зарата"
2 Купа "Загорец" шосе
всички възрастови групи Нова Загора КК "Загорец 1880"
3 "Огнените пътеки на Странджа" планински маратон ХОБИ
всички възрастови групи Царево Вело Царево
8 Мемориал "Буката, Одрински, Чанлиев, Мано" шосе
всички възрастови групи Габрово КК "Янтра Исполин"
11 - 12 ДЛОШ шосе
момчета младша
момчета старша
девойки младша
девойки старша
Стара Загора приемат се кандидатури
16 - 17 ДЛОШ, Enduro планинско колоездене
MTБ - END
всички възрастови групи предстои промяна на мястото БКС
16 - 17 КУПА ДОЛЧИНИ 2018 - ПО ПЪТЯ НА РИМЛЯНИТЕ шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Банско Банско, Долчини
16 Купа "Джуренец Куест" планинско колоездене
МТБ маратон
всички възрастови групи Своге Община Своге
16 - 17 Enduro BG END SERIES планинско колоездене
MTБ - END
всички възрастови групи Боровец Бороспорт, Enduro Warriors
23 - 24 ДЛОШ, 4X планинско колоездене
МТБ - 4Х
всички възрастови групи Пампорово БКС
23 - 24 ДЛОШ, 4X "Пампорово Байк Фест" UCI C1 планинско колоездене
МТБ - DHI, KIDS
всички възрастови групи Пампорово Free Riders United
23 - 24 ДЛОШ шосе
юноши младша Луковит БКС
26 - 27 ДЛОШ шосе
юноши младша Сливен - София БКС
27 ДЛОШ, Индивидуално по часовник шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
приемат се кандидатури
29.юни -
1.юли
ДЛОШ, Общ старт шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
Пазарджик
30 Купа "Велораптор" планинско колоездене
МТБ - ХСО
всички възрастови групи Княжево КК "Велораптор"
30.юни -
1.юли
Mega Enduro Mountain Hill планинско колоездене
МТБ - END - ХОБИ
всички възрастови групи Троян Mountain Hill
ЮЛИ
5 - 6 ДЛОШ писта
момчета
момичета
Пазарджик БКС
7 - 8 DH Бургас планинско колоездене
МТБ - KIDS
всички възрастови групи до 18 г. Бургас Shore Invaders
11 Купа "Пазаржик" писта
момчета
юноши младша
Пазарджик КК "Печенеги"
14 - 15 ДЛОШ писта
юноши младша Пазарджик БКС
14 - 15 Home Mountain Enduro планинско колоездене
МТБ - Enduro
всички възрастови групи Витоша Free Riders United
14 МТБ XCO планинско колоездене
Румъния
21 - 22 DH Mechi Chal планинско колоездене
МТБ - DHI
всички възрастови групи Чепеларе Free Riders United
21 - 22 ДЛОШ XCO планинско колоездене
МТБ - XCO
всички възрастови групи Стара Загора БКС
21 - 22 ДЛОШ DH планинско колоездене
МТБ - DHI
всички възрастови групи Чепеларе БКС
27 Купа „Васил Дянков - Бузлуджа 2018“ шосе
юноши младша
мъже до 23 г.
мъже елит
мастърс
Габрово - Шипка НС на БСП
28 - 29 Балканско първенство писта
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
Пловдив БКС
АВГУСТ
4 - 5 DH, Рилски езера планинско колоездене
МТБ - DHI - ХОБИ
всички възрастови групи Рилски езера Champions Factory
11 - 12 ДЛОШ писта
юноши старша Пловдив БКС
25 Купа "Верея" шосе
всички възрастови групи Стара Загора КК "Верея"
25 - 26 Банско, Ендуро планинско колоездене
МТБ - Enduro
всички възрастови групи Банско Trail System
25 - 26 Балканско първенство шосе
юноша младша
юноши старша
Македония БКС
СЕПТЕМВРИ
1 - 2 "Деца на колела" планинско колоездене
МТБ - KIDS
всички възрастови групи до 18 г. Ловеч Free Riders United
2 - 9 67-ма МКОБ шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
БКС
8 - 9 Elevation 999 планинско колоездене
MTБ - Enduro
всички възрастови групи Пампорово - Мечи чал Free Riders United
8 - 9 Купа "Средна гора" планинско колоездене
MTБ - ХСМ
всички възрастови групи Стара Загора КК "Зарата"
29 - 30 ДЛОШ, писта
мъже до 23 г.
мъже елит
Пловдив БКС
ОКТОМВРИ
4 - 5 ДЛОШ, писта
мъже до 23 г.
мъже елит
Пловдив БКС
6 - 7 Петрич Ендуро планинско колоездене
МТБ - Enduro
всички възрастови групи Петрич VIVO
13 - 14 Home Mountain Bike Cup планинско колоездене
МТБ - DHI
всички възрастови групи Витоша Free Riders United
20 - 21 Благо Ендуро планинско колоездене
МТБ - Enduro
всички възрастови групи Благоевград LFF, Enduro warriors

Забележка: БКС си запазва правото за промяна в календара. Възможни са промени, тъй като се изчакват обявяването на състезания от международен характер, главно Балканските първенства.

ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ И ОТБОРНИ ШАМПИОНАТИ (ДЛОШ)
Необходими параметри /условия/ за организация и провеждане на Държавни Лични и Отборни Шампионати от Държавния спортен календар за 2018 година:
  1. Храна/хотел – клубът домакин следва да съдейства за осигуряването на пансионат за настаняването на състезателите на преференциални цени. Заплащането на пансионата е за сметка на клубовете/ състезателите.
  2. Подходящ маршрут – клубът домакин следва да предложи за утвърждаване маршрут съобразен с изискванията на БКС и ЮСИ, като същия бъде представен с подробно описание и графика.
  3. Подготовка на маршрута – клубът домакин следва да подготви и очертае предварително маршрута. Всякакви допълнителни разходи, наем на специализирана техника и/или уреди способстващи провеждането на ДЛОШ са ангажимент на БКС.
  4. Охрана и обезопасяване - клубът домакин следва да организира охраната и обезопасяването на трасето, а разходите по охраната следва да бъдат платени от БКС.
  5. Осигуряване на помещение за велосипедите - клубът домакин следва да съдейства за осигуряване на помещение за съхраняване на велосипедите.
  6. Клубът домакин следва да осигури радиоуредба, стълбичка за награждаване за ритуала на състезанието и ограждения за финалната зона.
  7. Клубът домакин следва да осигури помещение за работа на съдийската колегия.
  8. Клубът домакин следва да осигури медицинско обезпечаване, като разходите следва да бъдат платени от БКС.
СЪСТЕЗАНИЯ ОТ ДЪРЖАВНИЯ КАЛЕНДАР
Състезанията, включени в Държавния календар за 2018 година са обозначени с необходимите атрибути като състезателна категория и възрастови групи. Състезателните категории и възрастови групи включени в Купа „България“ и Български Колоездачни Серии отговарят на утвърдения правилник на Международния Колоездачен Съюз. Клубовете домакини следва да представят на БКС наредбите за провеждането на състезанията и да бъдат изпратени на колоездачните клубове минимум един месец преди проявата.

ХОБИ СЪСТЕЗАНИЯ
Хоби състезанията, включени в календара на БКС за 2018 година имат информативен характер. Клубовете домакини имат правото да определят сами състезателните категории, възрастови групи и наредбите за провеждането на състезанията. Хоби състезанията НЕ са част от Държавния спортен календар.

НАШИТЕ СПОНСОРИ