СПОРТЕН КАЛЕНДАР - ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ - 2017 г.


ДАТАПРОЯВАДИСЦИПЛИНАВЪЗРАСТОВА ГРУПАМЯСТООРГАНИЗАТОРНАРЕДБАРЕЗУЛТАТИ
АПРИЛ
1 - 2 Български Детски Серии | КРЪГ 1 Петрич Мини DH планинско колоездене
KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Петрич КК Бела Екстрийм и Сдружение Виво
2 Rocks n’Roll планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Белоградчик ВК Скала
22 - 23 Купа „Зарата 2017“ планинско колоездене
XCM
Хоби Стара Загора КК Зарата
22 Байк и Рън за Чепън 2017 планинско колоездене
Хоби XCM
Хоби Драгоман Магазини "Стената"
23 Mini DH Добрич планинско колоездене
СПУСКАНЕ
хоби Добрич КК „ШОР ИНВЕЙДЪРС-Бургас“
29 - 30 Български Ендуро Серии | КРЪГ 1 EW Challenge планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Велико Търново КК Ендуро Уориърс
30 Колелото на Живота планинско колоездене
Хоби XCО и дуатлон
Хоби с.Згориград / Враца / Врачански Балкан ВG EVENTS & GUIDING
МАЙ
13 - 14 Български Даунхил Серии | КРЪГ 1 Petrich DH | UCI Class 3 планинско колоездене
DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Петрич Сдружение Виво
13 - 14 Спици и бодли планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Казанлък Софийски планински Клуб
13 - 14 Albena Open планинско колоездене
Хоби XC
Хоби Албена КК Несебър
20 - 21 Български Градски Серии | КРЪГ 1 Gabrovo Challenge планинско колоездене
Urban DHI
Юноши 15-18
Мъже 18+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Габрово КК Фрий Райдърс Юнайтед
21 Велорали Враца ХСМ планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Враца / Врачански Балкан ВG EVENTS & GUIDING
27 - 28 Купа България | КРЪГ 1 планинско колоездене
XCO
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Стара Загора КК Зарата
27 - 28 European Continenal Championships планинско колоездене
DHI
Юноши 17-18
Мъже 19+
Девойки 17-18
Жени 19+
Sestola
( ITALY)
UEC
27 - 28 Български Градски Серии | КРЪГ 2 Pleven Urban Race планинско колоездене
Urban DHI
Юноши 15-18
Мъже 18+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Плевен КК Фрий Райдърс Юнайтед
ЮНИ
4 Козлодуй-Околчица (по стъпките на Ботевата чета с велосипед за един ден) планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Козлодуйски Бряг ВG EVENTS & GUIDING
10 - 11 Обиколка на Витоша планинско колоездене
Хоби XCM
Хоби Витоша Магазини Алпи
10 - 11 Kongur Air Fest планинско колоездене
Freestyle MTB
Хоби Петрич Сдружение Виво
11 DIRT JUMP-Burgas планинско колоездене
ДЪРТ ДЖЪМП
хоби Бургас, БАЙК ПАРК КК „ШОР ИНВЕЙДЪРС-Бургас“
17 Джуренец Куест планинско колоездене
XCO
Хоби Батулия Община Своге с подкрепата на велосдружение "Велокрация"
22 - 25 Български Даунхил Серии | КРЪГ 2 Pamporovo Bike Fest | UCI Class 1 Български Детски Серии | КРЪГ 2 Pamporovo Bike Fest планинско колоездене
DHI & KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Пампорово КК Фрий Райдърс Юнайтед
24 - 25 UCI MOUNTAIN BIKE MASTERS WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
XCO & DHI
Мъже Мастърс
Жени Мастърс
Vallnord
(ANDORRA)
UCI
24 - 25 UCI MTB MARATHON WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
XCM
Мъже 19+
Жени 19+
Singen
(GERMANY)
UCI
24 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
4X
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Пампорово БКС
ЮЛИ
1 - 2 Български Даунхил Серии | КРЪГ 3 Osogovo DH Race планинско колоездене
DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Кюстендил КК Фрий Райдърс Юнайтед
5 Три Чуки ХСО – Спортен празник планинско колоездене
Хоби XCО
Хоби Чипровци ВG EVENTS & GUIDING
8 - 9 DH Бургас планинско колоездене
Хоби DHI
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Бургас КК Шор Инвейдърс
8 - 9 Български Детски Серии | КРЪГ 3 DH Бургас планинско колоездене
KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Бургас КК Шор Инвейдърс
15 - 16 Български Ендуро Серии | КРЪГ 2 Home Mountain Enduro планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Витоша / София КК Фрий Райдърс Юнайтед
22 - 23 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
DHI
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Боровец БКС
22 - 23 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
XCO & XCE
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Шумен БКС
27 - 30 European Continenal Championships планинско колоездене
XCO-XCE-XCR
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Istanbul
(TURKEY)
UEC
29 - 30 Road to nowhere планинско колоездене
Хоби XCM / Хоби XCO KIDS
Хоби Банско Сдружение Трейл Системс
АВГУСТ
6 DH Rila Lakes планинско колоездене
Хоби DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже
Мастърс 30+
Рилски Езера КК Чемпиънс Фактори
12 European Continenal Championships планинско колоездене
XCM
Мъже 19+
Жени 19+
Svit
(SLOVAKIA)
UEC
12 - 13 Български Градски Серии | КРЪГ 3 планинско колоездене
Urban DHI
Юноши 15-18
Мъже 18+
Жени
Мъже
Мастърс 30+
TBC КК Фрий Райдърс Юнайтед
19 - 20 Български Ендуро Серии | КРЪГ 3 Bansko Enduro планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Банско Сдружение Трейл Системс
24 - 25 UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
4X
Мъже 17+
Жени 17+
Val Di Sole
(ITALY)
UCI
СЕПТЕМВРИ
2 - 3 Български Ендуро Серии | КРЪГ 4 Elevation 999 планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Пампорово КК Фрий Райдърс Юнайтед
2 - 3 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
END
Юноши 15-16
Мъже Елит 17+
Жени 15+
Пампорово БКС
9 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
ХСМ
Мъже Елит 19+
Жени 19+
Стара Загора БКС
9 - 10 Български Детски Серии | КРЪГ 5 Деца на колела планинско колоездене
KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Ловеч КК Фрий Райдърс Юнайтед
5 - 10 UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
XCO & XCR& DHI
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Юноши 17-18
Мъже 19+
Девойки 17-18
Жени 19+
Cairns
(AUSTRALIA)
UCI
16 - 17 Купа Мургаш планинско колоездене
Хоби XCM
Хоби Бухово КК Мамут
16 - 17 Български Градски Серии | КРЪГ 3 планинско колоездене
юноши 15-18
мъже 18+
жени
мъже мастърс 30+
Пловдив КК Фрий Райдърс Юнайтед
22 - 24 Български Даунхил Серии | КРЪГ 4 Borovets Open Cup | UCI 1 Български Детски Серии | КРЪГ 4 планинско колоездене
DHI & KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Боровец СК Бороспорт
30.септември -
1.октомври
Купа България | КРЪГ 2 планинско колоездене
XCO
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Габрово КК Янтра-Исполин
30.септември -
1.октомври
Български Ендуро Серии | КРЪГ 5 Петрич Ендуро планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Петрич Сдружение Виво
ОКТОМВРИ
7 - 8 Български Даунхил Серии | КРЪГ 5 Home Mountain Bike Cup планинско колоездене
DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Витоша / София КК Фрий Райдърс Юнайтед
14 - 15 Купа България | КРЪГ 3 планинско колоездене
XCO
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Шипка КК Несебър
21 - 22 Български Ендуро Серии | КРЪГ 6 Blago Enduro планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Благоевград КК Ендуро Уориърс

Забележка: БКС си запазва правото за промяна в календара. Възможни са промени, тъй като се изчакват обявяването на състезания от международен характер, главно Балканските първенства.

ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ И ОТБОРНИ ШАМПИОНАТИ (ДЛОШ)
Необходими параметри /условия/ за организация и провеждане на Държавни Лични и Отборни Шампионати от Държавния спортен календар за 2017 година:
  1. Храна/хотел – клубът домакин следва да съдейства за осигуряването на пансионат за настаняването на състезателите на преференциални цени. Заплащането на пансионата е за сметка на клубовете/ състезателите.
  2. Подходящ маршрут – клубът домакин следва да предложи за утвърждаване маршрут съобразен с изискванията на БКС и ЮСИ, като същия бъде представен с подробно описание и графика.
  3. Подготовка на маршрута – клубът домакин следва да подготви и очертае предварително маршрута. Всякакви допълнителни разходи, наем на специализирана техника и/или уреди способстващи провеждането на ДЛОШ са ангажимент на БКС.
  4. Охрана и обезопасяване - клубът домакин следва да организира охраната и обезопасяването на трасето, а разходите по охраната следва да бъдат платени от БКС.
  5. Осигуряване на помещение за велосипедите - клубът домакин следва да съдейства за осигуряване на помещение за съхраняване на велосипедите.
  6. Клубът домакин следва да осигури радиоуредба, стълбичка за награждаване за ритуала на състезанието и ограждения за финалната зона.
  7. Клубът домакин следва да осигури помещение за работа на съдийската колегия.
  8. Клубът домакин следва да осигури медицинско обезпечаване, като разходите следва да бъдат платени от БКС.
СЪСТЕЗАНИЯ ОТ ДЪРЖАВНИЯ КАЛЕНДАР
Състезанията, включени в Държавния календар за 2017 година са обозначени с необходимите атрибути като състезателна категория и възрастови групи. Състезателните категории и възрастови групи включени в Купа „България“ и Български Колоездачни Серии отговарят на утвърдения правилник на Международния Колоездачен Съюз. Клубовете домакини следва да представят на БКС наредбите за провеждането на състезанията и да бъдат изпратени на колоездачните клубове минимум един месец преди проявата.

ХОБИ СЪСТЕЗАНИЯ
Хоби състезанията, включени в календара на БКС за 2017 година имат информативен характер. Клубовете домакини имат правото да определят сами състезателните категории, възрастови групи и наредбите за провеждането на състезанията. Хоби състезанията НЕ са част от Държавния спортен календар.

НАШИТЕ СПОНСОРИ