СПОРТЕН КАЛЕНДАР - ВСИЧКИ ДИСЦИПЛИНИ - 2017 г.


ДАТАПРОЯВАДИСЦИПЛИНАВЪЗРАСТОВА ГРУПАМЯСТООРГАНИЗАТОРНАРЕДБАРЕЗУЛТАТИ
АПРИЛ
1 - 2 Български Детски Серии | КРЪГ 1 Петрич Мини DH планинско колоездене
KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Петрич КК Бела Екстрийм и Сдружение Виво
2 Rocks n’Roll планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Белоградчик ВК Скала
8 Купа „Пазарджик” шосе
всички възрастови групи Пазарджик
13 - 16 Обиколка на Мерсин шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Турция
15 Купа „Загорец” шосе
момчета младша
момчета старша
юноши младша
юноши старша
Нова Загора
22 - 23 Купа „Бургас“ шосе
момчета младша
момчета старша
юноши младша
юноши старша
Бургас
22 - 23 Купа „Зарата 2017“ планинско колоездене
XCM
Хоби Стара Загора КК Зарата
22 Байк и Рън за Чепън 2017 планинско колоездене
Хоби XCM
Хоби Драгоман Магазини "Стената"
23 Mini DH Добрич планинско колоездене
СПУСКАНЕ
хоби Добрич КК „ШОР ИНВЕЙДЪРС-Бургас“
29 - 30 Български Ендуро Серии | КРЪГ 1 EW Challenge планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Велико Търново КК Ендуро Уориърс
30 Колелото на Живота планинско колоездене
Хоби XCО и дуатлон
Хоби с.Згориград / Враца / Врачански Балкан ВG EVENTS & GUIDING
МАЙ
1 Купа „Милко Димов – Илия Кръстев” шосе
момчета
юноши младша
юноши старша
мастърс
Сливен
8 - 11 Мемориал „Димитър Янков” - 08.05.2017 шосе
юноши старша Слънчев бряг
8 - 11 Мемориал „Димитър Янков” - 09.05.2017 шосе
юноши старша Слънчев бряг
8 - 11 Мемориал „Димитър Янков” - 10.05.2017 шосе
юноши старша Слънчев бряг
8 - 11 Мемориал „Димитър Янков” - 11.05.2017 шосе
юноши старша Слънчев бряг
12 Купа Казино „Хризантема“ шосе
юноши младша
юноши старша
мастърс
Слънчев бряг КК Несебър
13 - 14 Български Даунхил Серии | КРЪГ 1 Petrich DH | UCI Class 3 планинско колоездене
DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Петрич Сдружение Виво
13 - 14 Спици и бодли планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Казанлък Софийски планински Клуб
13 - 14 Albena Open планинско колоездене
Хоби XC
Хоби Албена КК Несебър
20 - 21 Български Градски Серии | КРЪГ 1 Gabrovo Challenge планинско колоездене
Urban DHI
Юноши 15-18
Мъже 18+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Габрово КК Фрий Райдърс Юнайтед
20 - 21 ФЕР СИТИС- ТРОФЕЙ шосе
юноши старша Нови сад
(Сърбия)
21 Велорали Враца ХСМ планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Враца / Врачански Балкан ВG EVENTS & GUIDING
27 - 28 Купа България | КРЪГ 1 планинско колоездене
XCO
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Стара Загора КК Зарата
27 - 28 Купа „Свиленград” шосе
момчета
юноши младша
Свиленград
27 - 28 European Continenal Championships планинско колоездене
DHI
Юноши 17-18
Мъже 19+
Девойки 17-18
Жени 19+
Sestola
( ITALY)
UEC
27 - 28 Български Градски Серии | КРЪГ 2 Pleven Urban Race планинско колоездене
Urban DHI
Юноши 15-18
Мъже 18+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Плевен КК Фрий Райдърс Юнайтед
ЮНИ
1 Купа „Тракийски царе” шосе
момчета
юноши младша
юноши старша
мастърс
девойки
Казанлък
1 - 4 Обиколка на Анкара шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Турция
3 - 4 Държавен Личен и Отборен Шампионат шосе
момчета младша
момчета старша
девойки младша
девойки старша
Албена БКС
4 Козлодуй-Околчица (по стъпките на Ботевата чета с велосипед за един ден) планинско колоездене
Хоби XCМ
Хоби Козлодуйски Бряг ВG EVENTS & GUIDING
9 Купа „DOLTCINI“ шосе
момичета
девойки
жени
момчета
юноши младша възраст
юноши старша възраст
мъже елит
мастерс
София DOLTCINI
10 - 11 Обиколка на Витоша планинско колоездене
Хоби XCM
Хоби Витоша Магазини Алпи
10 - 11 Kongur Air Fest планинско колоездене
Freestyle MTB
Хоби Петрич Сдружение Виво
10 Купа „DRAG“ шосе
момичета
девойки
жени
момчета
юноши младша
юноши старша
мъже елит
мастърс
София DOLTCINI
11 Купа „Изкачване на Витоша“ шосе
момичета
девойки
жени
момчета
юноши младша
юноши старша
мъже елит
ветерани 1
ветерани 2
ветерани 3
мъже любители
София DOLTCINI
11 DIRT JUMP-Burgas планинско колоездене
ДЪРТ ДЖЪМП
хоби Бургас, БАЙК ПАРК КК „ШОР ИНВЕЙДЪРС-Бургас“
14 - 18 Обиколка на Сърбия шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Сърбия
17 - 18 Държавен Личен и Отборен Шампионат писта
юноши младша София БКС
17 Джуренец Куест планинско колоездене
XCO
Хоби Батулия Община Своге с подкрепата на велосдружение "Велокрация"
21 Държавен Личен и Отборен Шампионат шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
Сливен БКС
22 - 25 Български Даунхил Серии | КРЪГ 2 Pamporovo Bike Fest | UCI Class 1 Български Детски Серии | КРЪГ 2 Pamporovo Bike Fest планинско колоездене
DHI & KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Пампорово КК Фрий Райдърс Юнайтед
24 - 25 Държавен Личен и Отборен Шампионат шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
Пазарджик БКС
24 - 25 UCI MOUNTAIN BIKE MASTERS WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
XCO & DHI
Мъже Мастърс
Жени Мастърс
Vallnord
(ANDORRA)
UCI
24 - 25 UCI MTB MARATHON WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
XCM
Мъже 19+
Жени 19+
Singen
(GERMANY)
UCI
24 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
4X
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Пампорово БКС
27.юни -
2.юли
Обиколка на Унгария шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Унгария
28 Купа „Буката-Одрински-Чанлиев и Мано” шосе
момчета старша
юноши младша
юноши старша
мъже елит
мастърс
Изкачване на Узана
ЮЛИ
1 - 2 Български Даунхил Серии | КРЪГ 3 Osogovo DH Race планинско колоездене
DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Кюстендил КК Фрий Райдърс Юнайтед
1 - 2 Балканско първенство писта
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
Атина
(Гърция)
4 - 5 Държавен Личен и Отборен Шампионат писта
момчета Пазарджик БКС
5 - 9 Обиколка на Сибиу шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Румъния
5 Три Чуки ХСО – Спортен празник планинско колоездене
Хоби XCО
Хоби Чипровци ВG EVENTS & GUIDING
8 - 9 Държавен Личен и Отборен Шампионат шосе
юноши младша Сливен БКС
8 - 9 DH Бургас планинско колоездене
Хоби DHI
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Бургас КК Шор Инвейдърс
8 - 9 Български Детски Серии | КРЪГ 3 DH Бургас планинско колоездене
KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Бургас КК Шор Инвейдърс
11 - 12 Държавен Личен и Отборен Шампионат писта
юноши старша Пловдив БКС
15 - 16 Български Ендуро Серии | КРЪГ 2 Home Mountain Enduro планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Витоша / София КК Фрий Райдърс Юнайтед
16 - 17 Купа „Васил Левски“ шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
Карлово - Троян - Ловеч
22 - 30 Европейския младежки олимпийски фестивал шосе
юноши младша Гьор
(Унгария)
22 - 23 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
DHI
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Боровец БКС
22 - 23 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
XCO & XCE
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Шумен БКС
26 - 27 Държавен Личен и Отборен Шампионат писта
мъже до 23 г.
мъже елит
Пловдив
27 - 30 European Continenal Championships планинско колоездене
XCO-XCE-XCR
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Istanbul
(TURKEY)
UEC
28 Изкачване на връх Шипка шосе
момчета старша
юноши младша
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
мастърс
Габрово - връх Шипка
29 - 30 Road to nowhere планинско колоездене
Хоби XCM / Хоби XCO KIDS
Хоби Банско Сдружение Трейл Системс
29 - 30 Международно първенство писта
мъже до 23 г.
мъже елит
Пловдив
АВГУСТ
2 - 6 Европейско първенство шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
мъже елит
Хеминг
(Дания)
6 DH Rila Lakes планинско колоездене
Хоби DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже
Мастърс 30+
Рилски Езера КК Чемпиънс Фактори
10 - 14 Обиколка на Скецерланд шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
Румъния
12 European Continenal Championships планинско колоездене
XCM
Мъже 19+
Жени 19+
Svit
(SLOVAKIA)
UEC
12 - 13 Български Градски Серии | КРЪГ 3 планинско колоездене
Urban DHI
Юноши 15-18
Мъже 18+
Жени
Мъже
Мастърс 30+
TBC КК Фрий Райдърс Юнайтед
19 - 20 Български Ендуро Серии | КРЪГ 3 Bansko Enduro планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Банско Сдружение Трейл Системс
24 - 25 UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
4X
Мъже 17+
Жени 17+
Val Di Sole
(ITALY)
UCI
СЕПТЕМВРИ
2 - 13 Международна Колоездачна Обиколка на България шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България
2 - 3 Български Ендуро Серии | КРЪГ 4 Elevation 999 планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Пампорово КК Фрий Райдърс Юнайтед
2 - 3 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
END
Юноши 15-16
Мъже Елит 17+
Жени 15+
Пампорово БКС
3 МКОБ - София - Троян шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
4 МКОБ - Троян - Плевен шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
4 МКОБ - Плевен - Свищов шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
5 МКОБ - Свищов - Елена шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
7 МКОБ - Елена - Ивайловград шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
8 МКОБ - Ивайловград - Стара Загора шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
9 ДЛОШ 2017 планинско колоездене
ХСМ
Мъже Елит 19+
Жени 19+
Стара Загора БКС
9 - 10 Български Детски Серии | КРЪГ 5 Деца на колела планинско колоездене
KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Ловеч КК Фрий Райдърс Юнайтед
9 МКОБ - Стара Загора - Пловдив шосе
мъже до 23 г.
мъже елит
България БКС
5 - 10 UCI MTB WORLD CHAMPIONSHIPS планинско колоездене
XCO & XCR& DHI
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Юноши 17-18
Мъже 19+
Девойки 17-18
Жени 19+
Cairns
(AUSTRALIA)
UCI
16 - 17 Държавен Личен и Отборен Шампионат шосе
мастърс Сливен
16 - 17 Купа Мургаш планинско колоездене
Хоби XCM
Хоби Бухово КК Мамут
16 - 17 Български Градски Серии | КРЪГ 3 планинско колоездене
юноши 15-18
мъже 18+
жени
мъже мастърс 30+
Пловдив КК Фрий Райдърс Юнайтед
17 - 24 Световно първенство шосе
юноши старша
мъже до 23 г.
Норвегия
22 - 24 Български Даунхил Серии | КРЪГ 4 Borovets Open Cup | UCI 1 Български Детски Серии | КРЪГ 4 планинско колоездене
DHI & KIDS DHI
Момчета 10-12
Момчета 12-14
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Боровец СК Бороспорт
30.септември -
1.октомври
Купа България | КРЪГ 2 планинско колоездене
XCO
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Габрово КК Янтра-Исполин
30.септември -
1.октомври
Български Ендуро Серии | КРЪГ 5 Петрич Ендуро планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Петрич Сдружение Виво
ОКТОМВРИ
7 - 8 Български Даунхил Серии | КРЪГ 5 Home Mountain Bike Cup планинско колоездене
DHI
Юноши 15-16
Мъже 17+
Жени
Мъже Мастърс 30+
Витоша / София КК Фрий Райдърс Юнайтед
14 - 15 Купа България | КРЪГ 3 планинско колоездене
XCO
Юноши 12-14
Девойки 12-16
Юноши 15-16
Младежи 17-18
Девойки 17-18
Мъже U23
Мъже Елит 23+
Жени Елит 19+
Мъже Мастърс 30+
Жени Мастърс 30+
Шипка КК Несебър
18 - 22 Европейско първенство писта
мъже до 23 г.
мъже елит
Берлин
(Германия)
21 - 22 Български Ендуро Серии | КРЪГ 6 Blago Enduro планинско колоездене
END
Младежи 15-18
Мъже Елит 19+
Жени 15+
Мъже Мастърс 30+
Мъже Мастърс 40+
Благоевград КК Ендуро Уориърс

Забележка: БКС си запазва правото за промяна в календара. Възможни са промени, тъй като се изчакват обявяването на състезания от международен характер, главно Балканските първенства.

ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ И ОТБОРНИ ШАМПИОНАТИ (ДЛОШ)
Необходими параметри /условия/ за организация и провеждане на Държавни Лични и Отборни Шампионати от Държавния спортен календар за 2017 година:
  1. Храна/хотел – клубът домакин следва да съдейства за осигуряването на пансионат за настаняването на състезателите на преференциални цени. Заплащането на пансионата е за сметка на клубовете/ състезателите.
  2. Подходящ маршрут – клубът домакин следва да предложи за утвърждаване маршрут съобразен с изискванията на БКС и ЮСИ, като същия бъде представен с подробно описание и графика.
  3. Подготовка на маршрута – клубът домакин следва да подготви и очертае предварително маршрута. Всякакви допълнителни разходи, наем на специализирана техника и/или уреди способстващи провеждането на ДЛОШ са ангажимент на БКС.
  4. Охрана и обезопасяване - клубът домакин следва да организира охраната и обезопасяването на трасето, а разходите по охраната следва да бъдат платени от БКС.
  5. Осигуряване на помещение за велосипедите - клубът домакин следва да съдейства за осигуряване на помещение за съхраняване на велосипедите.
  6. Клубът домакин следва да осигури радиоуредба, стълбичка за награждаване за ритуала на състезанието и ограждения за финалната зона.
  7. Клубът домакин следва да осигури помещение за работа на съдийската колегия.
  8. Клубът домакин следва да осигури медицинско обезпечаване, като разходите следва да бъдат платени от БКС.
СЪСТЕЗАНИЯ ОТ ДЪРЖАВНИЯ КАЛЕНДАР
Състезанията, включени в Държавния календар за 2017 година са обозначени с необходимите атрибути като състезателна категория и възрастови групи. Състезателните категории и възрастови групи включени в Купа „България“ и Български Колоездачни Серии отговарят на утвърдения правилник на Международния Колоездачен Съюз. Клубовете домакини следва да представят на БКС наредбите за провеждането на състезанията и да бъдат изпратени на колоездачните клубове минимум един месец преди проявата.

ХОБИ СЪСТЕЗАНИЯ
Хоби състезанията, включени в календара на БКС за 2017 година имат информативен характер. Клубовете домакини имат правото да определят сами състезателните категории, възрастови групи и наредбите за провеждането на състезанията. Хоби състезанията НЕ са част от Държавния спортен календар.

НАШИТЕ СПОНСОРИ